Zkouška ZOP

 

    Jak už jsem na stránkách jednou psala, na 24. září jsem nás s Kessynkou přihlásila na zkoušku ZOP - Základní ovladatelnosti psa ... zkouška probíhala v rámci víkendového srazu leonbergrů na Živohošti, takže po campu se pohybovala spousta velkých chlupatých medvídků :-) což se tedy vůbec nelíbilo Kessynce ... Na zkoušky jsem nás přihlásila, protože jsem věřila, že máme natrénováno natolik, aby jsme předvedli pěkný výkon. Jenže Kessynka mě zase pěkně vypekla :-)

 

    Myslela jsem si, že tohle stádium ustrašenosti z cizího prostředí a cizích (navíc velikých) psů máme za sebou, ale mýlila jsem se. Kessynka mi zase dala najevo, že ne vše, co vymyslím je dobrý nápad. Byla ustrašená, nesoustředěná, lekává, nejistá, vůbec to nebyla ona ... a já si zase říkala, že to budu ignorovat a budu dělat jako by nic. Možná to trochu pomohlo a zkoušky jsme odešli, i když bych se za ten výkon nejradši neviděla :-) ... Teď zpětně si ale říkám, že na to, v jakém byla Kessynka psychickém stavu a rozpoložení, to mohlo být daleko, daleko horší ... A zase mám o čem přemýšlet :-)

 

    Suma sumárum se tedy není čím chlubit :-) ... zkoušku ZOP jsme složili za dobře s pouhými 75 body (ze 100)

základní část = přivolání - 9

                         ovladatelnost na vodítku - 8

                         ovladatelnost bez vodítka - 7 (ta mi teda přišla míň tragická než na vodítku)

                         sedni-lehni-vstaň - 10

                         odložení - 0 (mrška se zvedla, a bohužel ne jednou, já jí vždycky na dálku zpátky položila - blbá sem no, kdybych to prý nechala být, nemusela to být rovnou nula, ale je to jedno, prostě odložení nedala)

 

skupinové a speciální cviky = ovladatelnost ve skupině - 9

                                               sedni-lehni-vstaň ve skupině - 8

                                               odložení - 7 (ale taky se zvedla potvora a bylo na ní pěkně vidět, že ví, že nemá)

                                               chůze po nepříjemén terénu - 10

                                               přenesení psa - 7 (při pokládání psa na zem se zasekla karabina vodítka, která byla připnutá k obojku, o spodní část košíku, tudíž nastala panika, že Kessynku škrtí, proto body dolů)