Kessynky první obrany

 

    Před nedávnem začal na našem HafBO cvičáku působit figurant Ladislav Tejml alias Tchoř. Dle toho, co popisoval na našem fóru a dle referncí (a fotek) od prvních účastníků hodin obran jsem si řekla, že to s tou mojí zrzavou holkou zkusím taky. Jeho styl "výcviku" se mi líbí, od počátku to bere jako hru psa s figurantem a vybudování důvěry u psa, vpodstatě je to takové zvedání sebevědomí u psiska, což ta naše zrzavka protřebuje, protože chlap (občas i lidi celkově) je pro ní obvykle tvor, kterému se nedá věřit :-) ... Jeho hodiny jsou na HafBU neustále plné, což také o něčem svědčí, a dostat se na ně bývá někdy obtíž, nicméně 16.5.2011 se nám podařilo zarezervovat místo pro Kessynku a jedno i na Bubáka a vyrazili jsme obranařit. :-)

    Říkala jsem si, co asi ta moje holka první hodinu předvede, očekávala jsem něco ve stylu zuřivého vyštěkávání a obíhání kolem nebezpečného "Tchoře" proložené úprkem schovat se za nohy paničky. Ale nic takového se neuskutečnilo, Tchoř skutečně ví, jak na takový strašpitly jako je Kessynka. Nejdřív vysypat hrst pamlsků (přes jídlo se u zrzavky dá vyřešit hodně bloků:-) ) a pak už se nechala ukecat k přetahování o pešečka :-) Měla jsem s ní radost z holky! 

    I když v obranách nemáme žádné konkrétní (ani zkouškové) ambice, k Tchořovi na obrany moc rádi zajdeme, protože jeho přístup mě opravdu zaujal a snad to Kessyně pomůže trochu zvednout sebevědomí a získat důvěru v lidi (hlavě ty chlapy:-) ) a také jsem zvědavá, jakým směrem se naše hodiny budou ubírat :-)

 

Na fotky Kessynky a Bubáka z prvních obran se můžete podívat na našem rajčeti :-)

 

nevim, nevim, co když mě chce sežrat

 

prostě ti to nedám!