Kdo jsme

 

Kdo jsme? No já jsem pes, přesněji řečeno fenka. A panička? No panička je uplně normální člověk :o) ... Jinak tvoříme bezva nerozlučnou dvojku a spousta lidí tvrdí, že jsme si i podobné - no to je jasné, přeci: "Jaký pán, takový pes" :o) ... Do naší rodiny patří taky Jana, což je ségra paničky a mamka, což je mamka nás všech :o) ... Zajímavé je, že já musím poslouchat všechny tři holky a mě obvykle neposlouchá nikdo, ale mají mě tu všichni rádi a to je nejdůležitější a já je za to neskutečně zbožňuju :o)

Zrovna teď teda odpočívám a relaxuju a aktualizuju svůj virtuální pelíšek, ale jinak máme program skoro pořád nabitej a vždycky si užijeme spoustu zábavy. Ať už jen sami spolu nebo s našimi kamarády, ať už cvičíme, soutěžíme nebo si jen tak užíváme procházky a pohodu ... Myslím, že lepší psí život jsem se nemohla přát ;o)

Kessy

A tady se snad konečně dostanu ke slovu já, panička Lenka :o)...

Kessynka je fenka krátkosrstého maďarského ohaře. A proč maďarský ohař? Požadavků jsme měli hned několik - středně velký pejsek, aktivní (prostě žádný lenoch), snadno cvičitelný, přátelský, nekonfliktní a milující a do tohoto výčtu maďárek perfektně zapadá. Navíc je elegantní a hned na první pohled nám prostě učaroval. Když jsme vybírali štěňátko, věděli jsme, že chceme holčičku. Pak jsme uvažovali zda si vememe pejska s PP nebo bez PP, a protože jsem v té době do kynologického světa neviděla tak dobře jako dnes (vlastně vůbec), rozhodli jsme se pro pejska bez PP, protože průkaz původu pro nás v té době znamenal nutnost pro absolvování výstav, o což jsme zájem neměli. Dnes už vím, že PP o výstavách není a kdybych tehdá věděla to co vím dnes, asi bych se rozhodovala jinak. Nicméně toho, že jsem se  nakonec rozhodli právě pro Kessynku -  fenku bez PP od "chovatelky" ze Sendražic rozhodně nelituji. A tak jsme si jednoho lednové dne přivezli domů malou zrzavou kuličku a vypadá to, že jsme měli šťastnou ruku. Z Kessynky jsem chtěla vychovat všestrannou a společenskou vížličku, ovladatelnou nejen před zvěří, pohodovou a přátelskou a myslím, že se mi to zatím daří :o) .

Kessy je takovej můj malej zrzavej kašpárek, plný energie, radosti ze života a lásky. Je připravená kdykoliv, pro jakoukoliv činnost a práci. Zbožňuje pohyb a já se jí ho snažim poskytnout co nejvíc, stejně tak zbožňuje lesy, louky a vodu. Je trochu strašpytel, potřebuje čas, než zjistí, že od toho neznámého psa nebo člověka, jí nic nehrozí. Je chytrá a šikovná, rychle a snadno se učí novým dovednostem a cvikům. A já se učím s ní ... Vybrali jsme dobře a rozhodně nelitujeme, Kessynka je součást naší rodiny, kterou všichni milujeme :o)

Lenka

A kdo jsem já? Taková normální holka, která miluje psy :o)

Pracuju jako zdravotní sestra na anestezilogicko-resuscitačním oddělení kardiochirurgie v Ikemu, kde operujeme a léčíme srdíčka :o) ... Práci sestřičky jsem si vybrala už jako malá holka a držela jsem se jí zuby nehty celou základní školu, absolvovala jsem zdrávku a bakaláře na 3. lékařské fakultě a už šestým rokem (ježiš, to to letí) pracuji u lůžka ve dvojsměnném provozu. Tahle práce mě moc baví a dá se říci, že mě naplňuje, nedovedu si představit, že bych měla dělat něco jiného. A díky směnnému provozu mi zbývá i spousta volného času na zrzavou holčičku a naše činnosti :o)

Na popud mojí sestry jsem začala studovat dálkově na ČZU obor kynologie. Mám za sebou úspěšně první ročník a zuby nehty se držím ve druháku a snažím se ukecat sama sebe ať to ještě vydržim ... upřímně? o pejscích to studium témeř není ... tak uvidíme, jak tohle nakonec dopadne...:o)

Narodila jsem se ve znamení Býka a tohle znamení na mě sedí téměř ve všech směrech. Považuju se za optimistu ("Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř"), za extroverta a cholerika (občas dost těžkého) - i když musím říci, že tuhle (spíš negativní část povahy) poslední dobou dostávám slušně pod kontrolu a čím to? Tuším, že by v tom mohlo mít prsty behaviorální učení a pozitivní upevňování ;o)  ... Pokud chcete vědět víc, musíte si už udělat obrázek sami ;o)

Mám ráda zvířata, přírodu, Kessynku, agility a vlastně všechno, co se točí kolem ní :o), výlety, akce a posezení s přáteli, hudbu, knihy, dobrý film, fotografování (nedávno jsem si k vánocům pořídila nový stroj), české jídlo, sladkosti a dobré pití :o)

Moje motto:  Dobrá nálada nevyřeší všechny vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.

Životní cíl:  Rozhodla jsem se, že budu žít věčně a umřu jen kdyby mi to nevyšlo