Agility

 

Agility je sport se psy, závod na překážkové trati obdobně jako parkurové skákání pro jezdce. Vznikl okolo roku 1978 v Anglii.

Duben 2012 - Naše tréninková  agilitní sezóna je v plném proudu, zůstáváme věrné Báře Lérlové, Janě Frydrychové a Tomášovi Ješkemu :-). Závodní sezóna nám naopak ještě nezačala, letos se do závodění moc nehrneme a závodů objedeme jen pár, hlavní důvod je ten, že nám letos v jarní části sezóny chybí náš oblíbený sparingpartner Lupešová+Lupeš a bez nich je to prostě jiné :-) ... Také máme peripetie s houpačkou, se kterou je to jak na houpačce, ale pevně věřím, že s Kessynkou i tenhle malý problém překonáme :-). Jinak nás obě agility stále moc baví, začínáme si na parkuru čím dál víc rozumět, obě jsme už o trochu zkušenější a víc si věříme, takže jen tak dál, mám z nás radost :-D.

Listopad 2011 - Tak je tu konec naší naší závodní sezóny letošního roku. Za tento rok si myslím, že jsme toho zvládli celkem dost, někdy se nám dařilo více, někdy méně. :-) Poctivě trénujeme u Báry Lérlové, navštěvujeme intenzivky Jany Frydrychové a absolvovali jsme týdenní tábor a intenzivku s Tomášem Ješke. Pochytali jsme spoustu informací, naučili se společně víc na parkuru spolupracovat a posunuli se zas o kus dál. Na začátku září jsme přestoupili do dvojek a v říjnu jsme začali mít panický strach z houpačky, který trvá bohužel doposud a na kterém budeme intenzivně pracovat - to je náš velký úkol pro rok 2012. Takže ... sportu zdar, agility is fun... :-)

Duben 2011 - Začalo jaro a agility zaplňují většinu našeho volného času. Trénujeme co to dá, hlavně u Báry Lérlový na Zbraslavi a stále máme moc oblíbenou Lysou nad Labem a Superpsa. Začátkem března jsme zahájili závodní agilitní sezónu, Kessynka začíná v závodním prostředí podávat docela slušné výkony, jen s těmi mýmy je to pořád slabší :o) ... V dubnu jsme si vyběhali podmínky pro přestup do LA2, ale přestupovat budeme až za rok, myslím, že v LA1 můžeme za ten rok ještě nasbírat spoustu cenných zkušeností a není třeba nikam pospíchat...:o)

Listopad 2010 - Agility je pro nás stále sport No.I. a moc nás baví...Dokonce jsme se odhodlali a zahájili závodnickou kariéru, neprve jsme se zúčastnili pár neoficiálních závodů a od září jsme vlastníky výkonnostního průkazu a běháme oficiálně, jsme obě zvědavé, jak nám to půjde :o) ... Krom závodění se snažíme intenzivně trénovat...Hodně trénujeme sami společně s Verčou Šetkovou a Lupešem, občas zajedeme k Báře Lerlový na Zbraslav, Vlaďce Čištínový do Zdic, Šimoně Drábkový na HafBO a asi nejvíc se mi zatim líbilo u Jany Frydrychový v Lysý, přijde mi, že její styl je pro nás jak šitý na míru...:o)

květen 2010 - Už běháme víc jak půl roku a obě nás to moc baví a obě děláme pokroky...:o)

září 2009 - S paničkou jsme si řekly, že tento sport taky vyzkoušíme a tak nás 1. září 2009 přihlásila na Hafbu na úvodní hodinu k Šimoně Drábkové a uvidíme jak se moje agiliťácká kariéra bude vyvíjet dál ;o)

 

foto by Týnka Uhrová