Seminář pozitivní motivace s Pavlou Klučkovou

 

    Pozitivní motivace, pozitivní upevňování, výcvik po dobrém, výcvik bez nátlaku ... každý tomu říká jinak, ale základ by měl být (neříkám, že vždy je) pokaždé obdobný ... vést výchovu a výcvik psa tak, aby to bavilo jeho i nás, aby jsme neubíjeli myšlení psa, ale naopak ho podporovali a aby jsme se vyhli trestům ... to je dnešní filosofie výcviku a výchovy psů, která se pomalu začíná rozmáhat mezi kynologickou veřejností a pozvolna proniká také na psi cvičiště. A kdo za tím stojí? ... Podle mého v první řadě asi pan Skinner a jeho operantní podmiňování a pak spousta spousta dalších lidí, kteří stavěli na jeho pracích. ... Kolem psů je v dnešní době nejčastěji skloňovaná kanaďanka Susan Garrett, ale také naše Martina Klimešová ... jejich metodiky se trochu liší, ale základ je vpodstatě stejný ... o tom všem nám povídala a ještě o mnoho víc informací a zkušeností nás obohatila Pavla Klučková na víkendovce 9.,10.6.2012 ve Dvoře Královém.

    Seminář byl pro začátečníky a i přes to, že se s touto metodou snažím pracovat už téměř třičtvrtě roku a za úplného začátečníka se nepovažuji, musím říct, že byl pro mě velmi přínosný. Někdy není od věci, zopakovat si úplné základy, Pavla mi pěkně učesala ty myšlenky, které ještě neměli tak úplně své místo :-) ... 

Byl to moc moc fajn víkend, ve společnosti fajnových lidí a fajnových psů. Díky za něj a v září se těším na pokračování! :-)

 

na báječné fotky Ivči Rychlé se můžete podívat tady ... a já si jich s dovolením pár vypůjčím i sem, Ivčo, děkuju za ně, jsou super! :-)

 

photo by Ivana Rychlá

photo by Ivana Rychlá

photo by Ivana Rychlá