2010

 

V roce 2010 jsme se zúčastnili 3 oficiálních závodů nebo dvojzkoušek.

 

- 28.10.2010 - Podzimní hloubětínské dvojzkoušky

        1LA1 - 15. místo (V), 2LA1 - DIS.

 

- 20.12.2010 - Jahodová bowle - Kladno

        open agi - DIS., zkouška LA1 - DIS., jumping - DIS.

 

- 4.12.2010 - Dvojzkoušky Krupá

        1LA1 - 7. místo (VD), 2LA1 - DIS.

 

Dvojzkoušky Krupá

 

    Když jsme ráno vylezli z postelí, teploměr ukazoval -15°C, no ťééé pic, řikali jsme si, to zaručeně zmrzneme, my i psi. Oblíkli jsme na sebe všechno, co nám přišlo pod ruku, psy jsme vytáhli z vyhřátých pelechů a šli jsme probudit a rozmrazit Čendu. Čenda je nový člen rodiny Lupešových, je to Renault Scénic a bydlí venku, je to král sněhových závějí, protože je 4x4 :o). Cesta do Krupý probíhala, díky Čendovi, pohodově. Když jsme dojeli na místo a viděli promrzlé závodníky kategorie A3, bylo nám hned jasný, že dnešek bude těžký a zákeřný. Rychle jsme ubytovali Kessynku s Lupešem na poslední volné místo v přecpané sedlovně, která byla prohlášená za zázemí pro závodníky a jejich čtyřnožce (ti co přijížděli po nás už ubytovávali psi docela těžko). Na posledním malém volném plácku jsme jim rozložili kennelku a doufali jsme, že se oba vzájemně zahřejou, protože teploměr na stěně u dveří ukazoval 5°C :-/ ...

    Parkury se běhaly v hale (nevytápěné) s povrchem smíchaným z hodně jemných pilin a hodně jemného písku, na něj jsme slyšeli dost stížností hned co jsme přijeli a Verča si to vyzkoušela v prvním běhu na vlastní nohy - terén je fakt náročný - nerovnoměrně rozmístěná vrstva písku způsobovala, že v určitých místech parkuru jste se najdnou zabořili a hrozně těžko se v tomto běhalo, hlavně lidem, i někteří psi měli problémy, což mělo za následek často shazované laťky ...

    Než doskákala kategorie A2 myslela jsem, že umrznu, ale nakonec jsem silou vůle přežila a dočkala se A1. Spolu s námi se zúčastnilo i několik známých - Barushka s Ferďákem (MA1), Eva s Aishou (LA1) a Iva s Ellie (SA1). Postavili jsme se na start a já si říkala, co mě čeká dneska, co báječného zase Kessynka vymyslí :o) ... Nevymyslela nic, běžela bááááječně!! Krásně reagovala, vnímala, spolupracovala, byla rychlá a přesná! Pravda, že po celou dobu prvního běhu jsem čekala a řikala si: "tak kdy to přijde", až za poslední překážkou jsem si oddechla a zaplavil mě báječnej pocit radosti. JOO! ta holčička moje malá tak krásně spolupracovala!! :o) ... škoda těch nasbíraných trestných bodů na kladině - náběhové a seběhové části kladiny byly zledovatělé a jak na ní Kessynka naběhla, uklouzla jí noha a z poloviny náběhového prkna spadla - takže chyba, pak se chvíli bála na kladinu naběhnout - takže odmítnutí, a na konci skočená zóna, kterou si teda tolik nejsem jistá, jestli opravdu nebyla, ale pan rozhodčí jí mávnul, tak není proč diskutovat :o) - takže chyba - 15 trestných bodů nám vynesl hodnocení VD a 7. místo. Byla jsem nadšená z Kessynky výkonu a řikala jsem si, jestli mi to v druhém běhu nevrátí i s úroky :o). Nevrátila :-* Sice jsme se diskly, ale byla to jen a jen moje chyba, Kessynka i tentokrát reagovala, vnímala a běžela krásně :o). Měla jsem z ní vobrovskou, velikou radost, a tajně doufám, že nám tenhle stav vydrží co nejdéle :o) ... můžete se podívat na video od Barushky (Kessynka je hned na začátku) a na moje ne uplně dokonalé fotky :o) ...

Rozhodčí: Zdeněk Spolek

a video od Barushky...

 

Jahodová bowle

 

    20.11. jsme se vypravili do Kladna na agi závody - Jahodová bowle. Velkým lákadlem byla vytápěná hala a zahraniční rozhodčí, konkrétně holanďan Willen-Al Kelders, který nám postavil pěkné parkury a už od pohledu to byl velký sympaťák :o). Sešli jsme se v super společnosti, jako už tradičně nám dělali společnost Verča s Lupešem a dorazila i Monča s Luckym.

    První se běželo agility, kde jsme se bohužel všichni tři diskli v uplně stejném místě parkuru, byla to fakt past :o) ... Jako tradičně Kessynka při prvním běhu jěště tolik nevnímala a lítala spíš jako třeštoprdlo po parkuru než cokoliv jiného. Co mě v tomhle běhu potěšilo byl supr náběh do slalomu a celý slalom a kruh!, který Kessy dala bez sebemenšího zaváhání :o).

    Pak se běželi zkouškové běhy, parkur suprovej, ale zrzavá zase překvapila, vynechala poslední tyčku slalomu a bohužel hned skočila následující skočku - takže disk. Parkur jsme si doběhly a byla škoda toho kiksu, protože jinak jsem z holčičky měla fakt radost, dala všechny zóny jak na kladině tak na áčku a i houpačku bysme s hodně odřenejma ušima měly čistě, škoda no, snad se bude dařit příště :o). Před námi běžela zkoušku Monča s Luckym, kteří podali super výkon, doběhli čistě, a úmístili se na 2. místě! Gratulujeme! Verča s Lupešem se ve zkoušce LA2 bohužel také diskli, ale i oni podali moc pěkný výkon, škoda.

    Pak přišel na řadu jumping a tady se rozhodčí vyloženě vyřádil, parkur byl opravdu zapeklitý a mnozí ho označili za "takovej 4kovej jumping", spousta stahovaček, pastí, rychlé změny směru...no, co vám budu povídat. Z důvodu velmi kluzkého povrchu (umělá tráva) a Kessyny zmagořilosti a nevyběhanosti jsme naše vystoupení ukončili na druhé překážce a ani jsem se nepokoušela ho doběhnout, protože jsem nechtěla riskovat, že si Kessyna něco zlomí. Zdraví má přeci jen jen jedno a parkur byl na nás obě, na tomto povrchu, fakt těžký. Ale už se těšíme, až si ho postavíme někde na trávě a vyzkoušíme na lepším povrchu :o). Monča s Luckym dopadli skoro stejně jako my, poté co se Lucky mále přizabil o jednu překážku, to také radši ukončili. Zato Verča s Lupešem v tomhle běhu fakt zářili, sice se diskli také, ale až téměř na konci, což je velká škoda!!

    I přes to, že se naše výprava Kessy + Lupeš celkově 6x diskla, tak jsme všichni odjížděli domů spokojení :o) Hala byla krásná, vytápěná, suchá, hned vedle haly byl bufet s báječnym jídlem, organizace osy Jahoda Kladno byla taktéž výborná, všechno běželo jak po drátkách, nikde žádné prostoje. Jediné negativum byl povrch, který psům opravdu hodně klouzal, a klouzal všem, malým i velkým, rychlým více, ale i těm méně rychlým klouzal. Naopak mě se na umělé trávě běhalo dobře. Být organizátory, zamyslela bych se, zda by změna povrchu nebyla rozhodnutím k lepšímu, ale věřím, že je to těžké. Na Kladně jsme si užili bezva sobotu :o)

 

Video ze zkouškových běhů Kessynky a Lupeše...:o)

 

Podzimní hloubětínské dvojzkoušky

 

    28.října jsme se vypravili na naší první oficiální agility akci - do Hloubětína na dvojzkoušky. Ráno nás naložili Lupešovic do auta a jelo se směr Kyje. Byla jsem zvědavá, co mě na prvních závodech čeká, co bude dělat Kessyna (doufala jsem, že nic takového jako na neoficiálkách na Pandě!) a začínala jsem být lehce nezvózní :-D.

    Parkury pro nás stavěly dvě rozhodčí - Veronika Vostrá a Alice Glöcknerová a moc pěkné. První parkur jsme běželi u Veroniky a doběhli jsme ho s jedním odmítnutím, celkově na 15. místě s hodnocením výborně. Měla jsem radost, hroznou radost, že jsme se dostali za cílovou skočku. Druhý parkur Alice Glöcknerové byl taky moc pěkný, jenže tady si Kessynka řekla, že teda dlouho nic nevyvedla a že je nejspíš čas na nějakou její akci, tak se běžela za pásku podívat na Verču :-/ a byl z toho disk. ... škoda toho, protože jinak parkur zaběhla čistě a pěkně.

    Když to shrnu - na to že to byly naše první závody - tak supr, odjížděla jsem spokojená :o)

    Video bohužel nemáme, ale můžete se podívat na fotky :o)