2012

 

16.6.2012 Buřt Cup 2012 - Česká Lípa

Jumping - DIS, zkouška LA2 - 3./13. (1 odmítnutí), Open agility - 9./32. (čistý běh)

 

19. - 20.5.2012 Superpes 2012 + Dvojzkoušky - Lysá nad Labem

sobota - Jumping - DIS, zkouška LA2 - DIS., Open - DIS

neděle - 1LA2 - 10./24. (1 chyba), 2LA2 - 14./24. (1 chyba, 1 odmítnutí)

 

8.5.2012 Kennel Cup - Skochovice

Jumping - DIS, zkouška LA2 - DIS, štafetový běh, dvojice s Bárou Lerlovou a Amem (Amigo Aibara) - 3.místo (čistý běh)

 

28.-29.4.2012 MR plemen - Skochovice (QZ)

sobota - Agility I, Jumping I - DIS, Jumping II - 58./124. (2 chyby)

neděle - Jumping III, Agility II - DIS

Buřt Cup 2012

 

    V sobotu 16.6. jsme se vypravili na závody, které pořádal Marek Beneš se svou českolipskou agilitní partou. "Zbraslavské" týmy se účastnili v hojném počtu, včetně naší trenérky Báry Lérlové, která nás celý den báječně podporovala :-). Při prezenci jsme byli přívětivě přivítání a dostali jsme našlapanou taštičku plnou dárečků - upomíková sklenička (báječný nápad, moc se mi líbí!), 4 pytlíčky vzorečků granulí, flessové přetahovadlo, pískací buřt a poukázku na buřta "jedlého", vždyť jsme byli přeci na Buřt Cupu :-) - tohle všechno dostanete hned na záčátku málokde :-).

    Začínalo se jumpingem chvíli po 9 a už začínalo být pekelné vedro. Naše ranní běhy jsou tradičně tragické, ale tentokrát se žádná velká tragédie nekonala, relativně pěkně jsme se zrzavou spolupracovali ... že by? :-) Byl to sice nakonec disk, byl rychlý a byl můj, včas jsem Kessynku neupozornila na stahování mezi skokovkama a tak překonala překážku ve špatném směru, ale byla jsem spokojená, po dlouhé době jsme se v prvním běhu na trati nehledali :-).

    Vedro se stupňovalo a kolem poledního přišli na řadu zkoušky LA2. Myslím, že i tady jsme předvedli relativně pěkný výkon. Houpačka pěkná, áčko také, kladina trošku nejistá, ale zóna perfektně zastavená ... až na předposlední skočce přišel zase můj špatně načasovaný protipohyb a odmítnutí ... škoda, škoda. Ale i tak spokojenost, dokonce jsme se umístili na pěkném 3. místě :-).

    Odpoledne jsme nastoupili k poslednímu běhu, open agility. Už jsme byli obě skoro uvařené, navíc na Kessýtkový se cím dál víc projevoval stresíček z cizího prostředí, na čož jsem tedy nereagovala a dělala jsem, že o něm nevím, že se vlastně nic neděje. Poslední parkur dne nebyl těžký, ani záludný, byl pěkně běhavý. Těžko říct, co se na zrzavý podepsalo víc, jestli stres nebo vedro, nicméně v posledním běhu holka krapet zpomalila, ve slalomu tedy rapidně, nicméně kladina v tomto běhu už byla jistější. Doběhli jsme čistě, s nějakými trestnými za čas a vysloužili si 9. místo. V tomto běhu zářili mladí bratři Rubíňáci od Lérlů, Quark doběhl na 1. a Nyxa na 3. místě ... 

    V České Lípě jsme strávili moc prima den v super společnosti dalších "zbraslavských" týmů a myslím, že ostudu jsme Báře snad neudělali :-) ... Děkuji pořadatelům za báječně uspořádané závody a Báře za super podporu nejen mimo parkur, ale i přímo na trati :-) ... Příští rok přijedeme rádi zas, tentokrát i s Lupešovic :-)

 

kompletní výsledky tu - kacr.info/competitions/990

za pěkné fotky děkujeme Verče Holáňové

autorem všech třech fotografií je Veronika Holáňová :-) ... děkujeme

 

Superpes 2012 + Dvojzkoušky

 

    Květen a závody na Superpsovi - moc jsme se na ně těšili, patří mezi naše nejoblíbenější a letos dokonce dvoudenní! Dalším lákadlem byla účast zahraničního rozhodčího. Jediným negativem bylo to, že jsme jeli s Kessynkou sami. Superpes bez Lupešů?? Zvláštní, chyběli nám tam moc. 

    V sobotu byli na programu agility závody Superpes 2012 doprovázené Bull Cupem a Pohárem NO (vloni si pohár za první místo odvezl právě Lupeš!). Začínalo se jupmingem, kde jsme zakufrovali hned z kraje parkuru - Kessynka radostně odstartovala a já jí nestihla ukočírovat a následně přišel DISK. Celý běh byl takový rozlítaný (ostatně jako naše první běhy bývají), nezvládala jsem stahovačky kolem bočnic, jejichž výsledkem byli oblouky jak blázen. Kessynka prostě byla rychlá a já sakra pomalá. Zkouška LA2, neubržděný náběh do slalomu, odskočená zóna na áčku a následně jsem nezvládla stahoovačku do vzdálenější díry tunely, která následoval, takže disk. Ale pak jsme pěkně zvládli houpačku, z čehož mám radost :-) Běh jsme ukončili raději dřív, protože panička to zase nezvládla :-). Open agility, popravdě, ten běh si takhle s odstupem už vůbec nepamatuju :-) ... byl to disk, ale kde a jak? :-D ... vím, že jsem zrzavou vrátila zpátky na zónu na kladině, protože byť jí dala, nezastavila, zase zvládla pěkně houpačku a spravila si i reputaci na áčku :-).

    V neděli se pokračovalo dvojzkouškama, takže jsme se celé dopoledne pěkně flákali a čerpali síly :-) Což také nejspíš bylo plus, protože jsme konečně doběhli zkouškové běhy, oba :-) ... V první zkoušce jsme nasbírali jednu chybu a to na slalomu, kdy zrzavá z rychlosti sice náběh zvládla pěkně, ale pak se nestihla srovnat a místo druhá brány trefila až tu třetí. A ve druhé zkoušce zase slalom - těžký náběh zvládla, jenže já se moc výrazně zaradovala, což slečnu rozhodilo a ze slalomu vypadla. K chybě jsme přidali ještě jednu odmítačku na skočce, protože jsem pro změnu udělala moc brzy protipohyb. Ale celkově radost, v neděli se nám běhalo moc dobře, zóny na kladině už byli pěkně zastavené, áčko pěkně seběhlé a houpačka sice pomalejší, ale zvládla jí bez odporu :-) Časy sice nic moc, ale to jsou ty opravy slalomů O:-) ... 

1LA2 - 10/24, 50.04 s, 5.0 tr. b., 3.5 m/s

2LA2 - 14/24, 54.05 s, 10.0 tr. b., 3.24 m/s

autor: Karolína Herzogová

autor: Karolína Herzogová

autor: Karolína Herzogová

autor: Kamila Kuchařová

Kennel Cup

 

... o druhém květnovém svátku jsme se vypravili na druhé závody letošního roku, opět do Skochovic na tentokrát krapet komornější Kennel Cup :-) ... první byl na programu jumpingový běh, ještě než jsme se s Kessynkou postavili na start tohodle běhu, měla jsem už prohlídnutý i zkouškový parkur ... Ranní jumping se mi absolutně nepovedl, byla jsem jak spící panna, takže disk. Zkouškový parkur se mi líbíl, jen jsem v něm měla problém s jedním prvkem asi na 5. překážce, furt jsem přemýšlela, jak tam zrzavou vést, což mě trochu vystresovalo a samozřejmě jsme se v tom místě diskli, od toho místa jsme běželi uplně čistě, bez problémů, se všema zónama, krásným náběhem do slalomu a pěknou houpačkou ... nu což, moje psychika je holt mocná čarodějka ...

... a na závěr závodů jsme si zaběhli štafetový běh ... naší dvojicí pro tenhle závod byla Bára Lerlová s Amem (Amigo Aibara) a tady se nám už celkem dařilo :-) Bára s Amem běželi první jumpingovou sekvenci a zaběhli čistě, my pokračovali na agilitní části a taky jsme nezaváhali, zase jsme zmákli všechny zóny a vyběhli jsme si tak pěkné 3. místo :-)

 

autor: momonka1.rajce.net

autor: momonka1.rajce.net

MR plemen

 

    První závody letošní sezóny přišli až na konci dubna, trochu neplánovaně, resp. nechala jsem se do nich ukecat :-) ... Zprvu jsem si říkala, zda jsem si neukousla moc velké sousto, na první závody po 5 měsících vyrazit zrovna do Skochovic, kde byli poslední dubnový víkend na programu první kvalifikační závody a na startovce byla k nalezení vpodstatě celá česká agilitní špička. Měla jsem trochu obavy, ale nakonec jsem si řekla, že prostě pojedeme a pojmeme to tréninkově, Kessynka potřebuje zpátky do závodního prostředí a já vlastně taky, navíc počasí slibovalo azuro, tak co se válet doma :-) ... nakonec jsem ráda, že jsme jeli, vůbec jsem nelitovala účasti na takhle velkých závodech, naopak ... a Kessynka to ve finále zvládla líp než já :-).

    Parkury tria rozhodčí Grygar, Glabazňa, Gibson byli pěkné, nápadité, občas zapeklité, ale zaběhnutelné (i pro nás). Prokletí prvních, totálně neuspěšných běhů se nás sice pořád drží, přijde mi, že ráno ještě obě spíme, protože se na trati hledáme a nemůžem se najít, ale se zbylými běhy jsem byla víc než spokojená. Lépe řečeno, byla jsem spokojená s výkonem paní zrzavé, protože ta mě neskutečně překvapila ... mile :-). Nenechala se závodním prostředím rozhodit tolik jako já a i v tom horku pracovala moc pěkně. Když pominu ty dva neúspěšné ranní běhy, zbylé tři se nám, i přes dva disky, povedli ... Kessynka vnímala, krásně reagovala, soustředila se na moje, občas zmatené, vedení a poctivě dřela, zvládla zóny i houpačky, vysílačky i odložení, byla jednoduše báječná :-) ... 

    Mám z tohoto víkendu fajnový pocit, obě jsme se zase o fous zlepšili, vloni bysme neměli šanci ani na jednom z postavených parkurů ... vlilo mi to neuvěřitelnou chuť do závodění a dalšího tréninku :-) ... v závěru bych chtěla poděkovat Báře Lerlové, za to, jak nás každým tréninkem posouvá zas o krůček dál (i když já to mnohdy nevidím), Verče Šetkové, za to že přijela, dělala nám společnost a povzbudila mě, Tomovi Ješkemu, nejen za celovíkendovou společnost, ale i za to, že mě někonec ukecal a dodal mi odvahu jet na tykovéhle velké závody a HLAVNĚ DĚKUJU SVÉMU PSOVI, ZA TO JAKÝ JE!!! :-) ... Takže za týden a kus zase ve Skochovicích na Kennel Cupu na viděnou :-).

 

kompletní výsledky - kacr.info/competitions/1009

Jumping II - 58/124, 48.74 s, 18.74 tr. b., 3.65 m/s

 

autor: Eva Maděrová

autor: "migoarchimi"

autor: Zdeněk Molnár