2011

 

12.11.2011 Jahodová bowle - Kladno

    open agi - DIS., LA2 - DIS., jumping - 6. místo (čistě)

 

28.10.2011 Hloubětínské dvojzkoušky - Kyje

    zkouška 1LA2 - DIS., zkouška 2LA2 - DIS.

 

15.10.2011 18. halové DVOJZKOUŠKY - Svojetice - ranč El Paso

    zkouška 1LA2 - DIS., zkouška 2LA2 - DIS.

 

28.9.2011 Hloubětínský drak - Praha-Kyje

      jumping - DIS., zkouška LA2 - DIS., open agi - DIS.

 

27.8.2011 O Ludmilin pohár - Mělník

       jumping - DIS., open agility - DIS., zkouška LA1 - 2. místo (V)

 

6.8.2011 Dvojzkoušky + jumping speciál - Lysá nad Labem

        zkouška LA1 - DIS., jumping - DIS., 2. zkouška LA1 - 1. místo (V)

 

4.6.2011 AcanaCup 2011 - Nymburk

        jumping - DIS., zkouška LA1 - DIS., open agi - DIS.

 

14.5.2011 Superpes 2011 - Lysá nad Labem

        jumping - 16. místo, zkouška LA1 - 13. místo (VD), open agi - DIS.

 

7.-8.5. Velká jarní cena - Praha - Hloubětín

        sobota - jumping - DIS., zkouška LA1 - DIS., open agi - DIS., MR kříženců a psů bez PP - DIS.

        neděle - jumping - DIS., zkouška LA1 - 4. místo (V), open agi - DIS.

 

9.-10.4. Quatrozkoušky - Praha - Hloubětín

        sobota - 1LA1 - 18. místo (VD), 2LA1 - DIS.

        neděle - 1LA1 - 2. místo (V), 2LA1 - 11. místo (VD) - v součtu 3. místo

 

31.3. a 1.4. Arion Cup - Praha, výstaviště Letňany

        čtvrtek - jumping ZK - DIS, LA1 - 5. místo (D) - dle mého to byl DIS., který pořadatelé nezaznamenali...

        pátek - open agi - DIS., LA1 - 2. místo (V), jumping - ???.místo (doběhli jsme s chybama, ale na jakém místě nevím)

 

6.3. Hopsání u dědy Mráze - Hradišťko u Sadské

        jumping - 16. místo, LA1 - DIS., open agi - DIS.

 

Jahodová bowle

 

    Na Kladno do sportovní haly jsme se vydali ukončit naší agilitní sezónu roku 2011. Nějak jsme překousli velmi brzké ranní vstávání a za mrazivého počasí jsme se nalodili do Čendy a vydali se směr Kladno. Těšili jsme se na tamní vytápěnou halu a tribunu, na příjemný bufet hned za tribunou a byli jsme připravení na klouzavý koberec ... tedy alespoň já s Verčou, jestli byli připravění i psi se vidělo později :-)

    Hned ráno jsme nastoupili na open, který dopadl bohužel diskem. Nějak jsem nebyla schopná přizpůsobit vedení povrchu, hnala jsem moc dopředu a tak Kessynka bruslila za mnou :-( ... nicméně jsem mohla být spokojená s tím, jak holka krásně vnímala, zastavila zónu na kladině, s áčkem to bylo slabší, tam to bylo  půl na půl (běželo se dvakrát) - člověk se musí radovat z maličkostí :-). Po běhu jsem vyslechla rady od Tomáše Ješkeho a byla jsem rozhodnutá je v dalším běhu vyzkoušet.

    Zkouška nevypadala nijak záludně, rozhodčí brala celkem ohled na klouzavý povrch a přizpůsobovala tomu parkury, alespoň tak to přišlo mě ... jen jsem byla zvědavá na tu houpačku, na posledním tréninku jí už zvládla obstojně, ale závody, jsou závody. S hlavou nadupanou radama od Tomáše jsem se postavila na start a až do houpačky jsem byla nadšená :-) ... Kessynka sice zpomalila, nejspíš proto, že jsem zpomalila i já a proto, že z prvního běhu věděla jak moc to klouže, ale moc hezky reagovala, náběh do slalomu a slalom pěknej, zóna na áčku dobrá a perfektně zastavená zóna na kladině, pak přišel tunel a ... houpačka ... Kessynka na ní dala přední tlapy, pak zjistila, že je to houpačka a utekla dál ... prostě panika, vzala jsem jí do náruče (takže disk.) a postavila na houpačku a zatímco nám Alice držela prkno, říkala jsem si, že se pokusim jí vyvést nahoru, ale její strach ještě zintenzivněl, tak jsem se na to vyprdla a šla z placu ... škoda, škoda, do té doby běžela holka moc hezky ...

    Na závěr dne tu byl jumping ... už jsem věděla, jak Kessynku vést, aby jí to tolik neklouzalo a jumping se nám s jedním mým zaváháním povedlo zaběhnout čistě, sice pomaleji, než bylo jejím standartem, ale to mi bylo dneska fuk :-) ... předběhl nás dokonce i Lupeš! škoda jen, že s jednou chybou ... my si vyběhli 6. místo a postup do nedělního finále.

    Neděle jsme se ale nezúčastnili, po domluvě s Verčou jsme zůstali nakonec doma. Kessynka byla ze sobotního dne krapet vystresovaná, takže si myslím, že to ocenila. Tak jsme v příjemném prostředí a slušným během ukončili bohatou agilitní sezónu 2011 :-)

Hloubětínské dvojzkoušky

 

    Poněvadž panika z houpačky, zvláště té závodní, pokračuje, a poněvadž jsem se rozhodla, že tento náš trabl nechám nejdřív "uležet", vyjeli jsme i tentokrát do Kyji vpodstatě tréninkově - tak to dopadne, pokud máte psa cíťu a něco přetrénujete :-/. V prvním běhu jsem ještě Kessynku na houpačku zkusila navést, což se nepovedlo a tak jsme běh ukončili ... ve druhém už jsem houpačku záměrně vynechala a potrénovali jsme zóny, náběh do slalomu a soustředění na parkuru :-)

    Takže nic světoborného jsme nepředvedli, ale nás to nemrzí, věřím, že tohle období brzy překonáme ... za chvíli nám končí sezóna (naše osobní) a věřim tomu, že nám pauza vyloženě prospěje :-)

18. halové DVOJZKOUŠKY

 

    Na tyhle dvojzkoušky jsme se vydali tréninkově, takže naprosto bez nervů :-) ... Kessynka se asi dva týdny zpět rozhodla, že houpačka je náš největší nepřítel, v životě tu věc neviděla a rozhodně na to nevleze. A protože bylo do závodů hrozně málo příležitostí (hnusné počasí, práce, práce a práce) ji přesvědčit o opaku, jela jsem do Svojetic vpodstatě jen proto, že jsme měli už zaplacené startovné a bylo mi líto nechat ho propadnout (stejně jako máme zaplaceny další dvoje závody do konce roku :-P).

 

    Ranč EL Paso je krásný, překrásný, moc se mi tam líbilo. V hale fajn povrch, na kterém se dobře běhalo, jen ta akustika, ta byla šílená ... zlatá hala na výstavišti v Letňanech ... štěkot psů se tam úplně neuvěřitelně rozléhal, ten přehlušovali organizátoři hudbou z reprobeden na rozích parkuru (jediné, co jsem nepochopila, bylo to, proč repráky míří DO parkuru a ne ven mezi přihlížející). Popravdě, na place, a vlastně ani kolem placu, jsem neslyšela vlastního slova, natož hvízdnutí píšťalky rozhodčí - zeptejte se Lupešový, ta vystartovala předčasně z podobného důvodu. A podle našeho názoru, to ovlivnilo i výkon psů a ne jen těch našich tedy.

 

   Parkury samotné nebyly nijak těžké, ani záludné, oba se mi líbili. V prvním jsme se ale diskly hned z kraje, když se Kessynka vyřítila jak torpédo z tunelu a skočila jinou překážku. V druhém to byl zase disk po tunelu. Jak říkám, přišlo mi, že ten pes mě v tom randále prostě neslyší, vylítla z tunelu a vůbec netušila, kde mě má, přesto že jsem nezavřela pusu, co do tunelu zalítla :-). Jinak jak jsem čekala na houpačku nevlezla (v druhém běhu jsme se k ní ani nedostali) a v tom prostředí, byť ho zvládala dobře, jsem jí na ní ani nenutila a radši běh ukončila. Snad je to jenom nějakej chvilkovej stres, kterej spolu zvládneme a netrestá mě za ten přestup do dvojek ;-) ... Tak příště v Kyjích :-)

Hloubětínský drak - 28.9.2011

 

    Po měsíci zase na závody, už jsme se nemohli dočkat. Nás s Kessynkou čekal první start v LA2, na což jsem byla moooc zvědavá :-) ... stejně zvědavá jsem byla na parkury Tomáše Glabazni, naposledy, když jsem ho viděla stavět parkur vytáhnul na plac stůl, což byla docela legrace... No, tentokrát ho naštěstí nevytáhl :-D

    Jumping, zkouška i open v našem podání znamenal disk., ale s výkonem psa (se svým už méně:-) jsem byla spokojená. ... Proč a jak jsme se diskly v jumpingu už si radši nepamatuju, první běh je prostě první běh, ale nebylo to uplně tragické.

    Zkouškový dvojkový parkur byl pěkný, nebyl vyloženě těžký, žádná záludná past, diskly jsme se mojí chybou, když jsem Kessynu navedla špatně na překážku a doskočila uplně jinam, než jsem potřebovala, skočku pak skočila zpátky a disk byl na světě. Jinak to byl slušný běh, až teda na tradiční zásek na houpačce, s kterou to máme jak na houpačce, ale nakonec jí dala. Radost jsem měla ze zastavné zóny na kladině a seběhnuté zóny na áčku :-)

    Na open jsme nastoupili až někdy po pátý hodině, šíleně se to vleklo a organizátoři tomu vůbec nepomáhali. Vůbec se mi ten běh nechtěl běžet, byla jsem unavená a otrávená, navíc parkur byl všude samá otočka na čelo, francie, křížení za psem a podobně ... někde v druhé půlce jsme se diskly, takže jsme Kessynce ještě podržela houpačku a běželi jsme domu ... zóna na áčku zase pěkně zastavená :-)

    Poznatek z dnešních závodů?? ... závody v Hloubětíně na jednom parkuru jsou fakt na dlouho ... organizace byla taková vláčná, na všechno byla spousta času ... když jsem sledovala přestavbu parkurů i běhy samotné, čekala jsem, kdy začne rozhodčí pomocníky být :-) ... takže příště snad radši zase dva parkury a dva rozhodčí ... 

    Lupešům gratulujeme k třetímu místu ve zkoušce! Krásnej a čistej běh a druhá zkouška do trojek! Velká gratulace!! :-) Ponevadž se ceny předávali za strašně mizerného světla, stojí fotky za starou bačkoru! Ale alespoň pro nějakou památku jsem jich pár nechala ... 

 

těch pár fotek najdete tady

    

O Ludmilin pohár - Mělník - 27.8.2011

 

   Po velmi teplém týdnu jsme se v sobotu, ještě za slunného rána, vydali do Mělníka na závody ... zabalit si věci na tenhle den, byl opravdu oříšek, protože předpovědi počasí se kapku rozcházeli a člověk nevěděl, co si o tom má myslet. Dlouho jsem váhala, jestli přibalit i bundu nebo nee. Nakonec jsem bundu nechala doma a teď už vim, že to byla chyba a příště ji do toho auta strčim i kdyby mělo být 35°C :-D ... Po krapet dobrodružné jízdě jsme dorazili do Mělníka a začali jsme hledat taktické místo pro stan - takové, kam bude sluníčko pařit co nejmíň. Kdyby nám někdo řekl, že je to fuk, že sluníčka si neužijeme, nevěřili bysme mu, dyť už tehdy, v půl devátý ráno, bylo vedro na padnutí. Ale měl by pravdu, teplota během dne spadla snad o 15°C a navíc začalo pršet, co pršet, lejt jako z konve ... v tu chvíli jsme chvalořečili náš stan a Kessynčiny deky v kennelce, které jsme chudince ukradli (no co, já tam zbyl aspoň ten beránek :-) ).

  A teď k našim výkonům - pro začátek jumping - běžel se ještě za pěkného, teplého, slunného počasí a asi jsme obě ještě byli zavařené, ale prostě nám to nějak nešlo, proto jsem náš běh ukončila asi na 8. překážce po opravě slalomu a šli jsme domu :-) ...

  Jako druhý se běžel open, tam jsme se taky diskly - jak jinak než mojí nedůraznou změnou směru - ale tomhle běhu jsem měla radost z Kessynky samostatného náběhu do slalomu a zastavéné! zóny na kladině, zóna na áčku taky pěkně sebehnutá a až na ty dva kiksy a jednu shozenou laťku jsem s náma byla celkem spokojená. :-) (snad Verča vytvoří videjko)

  Na zkouškový běh už jsme nastupovali za počínajícího lehkého deště, tráva ale naštěstí nebyla ještě promáčená. Při trasování a následné prohlídce tratě, jsem nějak nemohla uvěřit, že je to parkur jen o 15 překážkách a navíc, že vede "jen" dokola ... tu jednu past jsem si poctivě ohlídala a běžela jsem jak o život, protože rovinky jsou pro mě jak o život :-D ... z těch 7 nebo 8 týmu, co na zkoušku LA1 nastoupilo se diskl jen jeden a tak bylo jasné, že v umístění budou rozhodovat trestné body a čas. Do cíle jsme doběhli čistě a se slušným časem (23.93 s.), na první místo to ale nestačilo, chybělo nám půl vteřiny na prvního (23.33 s.) :-)

  Domů jsme odjížděli za intenzovního deště, naprosto promočení a promrzlí a že budu v srpnu topit v autě jsem nečekala, kór po tak teplém týdnu, jaký byl za námi. I tak se už těšíme do Hloubětína na Draka, kde budeme s Kessynkou prvně startovat ve dvojkách, jsem zvědavá, co nám toto moje rozhodnutí přinese, ale myslím si, ne - jsem přesvědčená, že je to dobré rozhodnutí :-). Videjko doufám bude :-)

 

 

za videjko děkujeme Verče :-)

 Superpes - dvojzkoušky + jumping speciál - 6.8.2011

 

    Po dvouměsíční pauze jsme vyrazili zase na závody, na dvojzkouškách v Lysý jsme prostě nesměli chybět! :-) ... program sliboval ještě neoficiální jumping speciál o 30 překážkách a na ten jsem byla vyloženě zvědavá :-) 

    Hned ráno jsme nastoupili na zkoušku LA1 a jak už to s našimi prvními běhy tradičně dopadá, diskli jsme se. Jediné, co mě mrzí je to, že jsem s Kessynou neopravila zónu na kladině, kterou sice měla, ale nezastavila jí, vůbec mi to v tu chvíli nedocvaklo ... no co, pozdě si to vyčítat, poučení pro příště. Lupešům se v první zkoušce LA2 dařilo, zaběhli krásnej čistej běh se zastavenejma zónama, který jim upřímně závidim :-D, vyběhli si 3. místo, bohužel s trestnými body za čas, ale ty vem čert :-)

    Pak byl na řadě ten zmiňovaný speciální jumping, byla jsem na tem parkur vážně zvědavá a měla jsem obavu ze dvou věcí - že si nezapamatuju trať nebo že to neudejchá, nebo obojí. I přes to, že jsme se diskli mojí blbostí hned na druhé skočce, jsme ten parkur zaběhli parádně, aspoň z toho mám takový pocit :-) ... dokonce i náběh do slalomu, který nebyl zrovna lehký a s kterým jsem si myslela, že budeme mít problém Kessynka zvládla uplně bravurně, problém jsem s ním měla evidentně jenom já :-) ... moc jsem si tenhle běh užila, bylo to báječné :-), byli jsme s Kessynkou krásně sehraný, ona pěkně reagovala a spolupracovala a myslím si, že to bylo to nejlepší, co jsme na Superpsovi kdy předvedli :-)

    Hned na to jsme nastupovali na druhou zkoušku, poslední běh dnešního dne. Na Kessynce byla vidět únava, není se co divit, bylo hrozné horko a dusno, když jsem jí stavěla na start vypadla, že už ani nepoběží ... tyhle její stavy znám, mívají dobré znamení :-) a měli i tentokrát ... zaběhli jsme pěkný čistý běh a získali 1. místo a V ... jedinej vrub tam je snad jen ten oblouk při změně směru, kterej byl stejně spíš můj než psa a zase ta zóna na kladině, která sice byla, ale zase nebyla zastavená (doufám, že se k tomu taky někdy dopracuju). ... Verče s Lupešem se i v druhé zkoušce dařilo, sice nevypadala tak pěkně jako ta první a získali trestné body za nástupku na kladině, i tak si vyběhli 1. místo.

    Dnešní výprava na Superpsa byla úspěšná, parkury nám sedli a opravdu se nám dařilo. Další poznatek sem si uvědomila až doma - ani na jeden běh jsem nešla nervózní, byla jsem úplně v klidu (nervózní jsem byla jen když běžela Verča s Lupešem:-) ) ... duofám, že mi to vydrží a nebylo to jen tím, že to na Superpsovi známe a cítíme se tu jako doma :-) ... Všem z Lysý děkujeme za organizaci a příjemně strávenou sobotu a těšíme se snad co nejdřív na nějaké té intenzivce :-)

    Fotky jsou tady...videa jsme netočili (nebyli baterky), jen tu naší druhou zkoušku má Kristýnka, až přijede z tábora, tak se k nám třeba dostane :-)

 

ZK1 LA1 - DIS.

jumping 30 L - DIS.

ZK2 LA1 - 1./15. (34.86 s, 0.0 tr. b., 4.82 m/s)

Acana Cup 4.6.2001

 

    První červnovou sobotu jsme vyrazili do Nymburka na poslední závody jarní části sezóny. Už ráno bylo jasné, že nás čeká velmi teplý den, na obloze jak vymeteno a už od rána sluníčko pálilo, co mohlo. Po příjezdu na místo, nas lehce rozčarovalo parkování, vláčet stan, dvě kennelky, dvě židličky, tašku, batoh a tři psy ve dvou lidech nějakých 300 až 400 metrů po úzké cestě kolem vlakových kolejí byl super zážitek na úvod dne :-)) ... 

    Utábořili jsme se a čekali jsme a první běh - jumping - tam to se mnou ještě celkem šlo, když pominu, že jsem se na konci naprosto ztratila a poslala Kessynku uplně na jinou překážku než jsem měla ... no jo no - pes super, paničku zabít! :-) ... Pařák a vedro se stupňovalo a to mělo na můj organismus neblahý účinky, zapařil se mi mozek (pochubuju, že to pivo na to mělo vliv) :-D a podle toho vypadali i naše dva zbylé běhy - zkouška LA1? - disk hned zkraje, kdy jsem Kessynu uplně nesmyslně poslala na špatnou stranu parkuru - kdybych jí tam chtěla dostat, tak se mi to nepovede. Open agility probíhalo podobně, takže taky disk ... dneska se mi prostě v tom vedru nedařilo sladit orientaci na parkuru, vedení psa a běh :-) ... takže jsem nás na parkurech moc netrápila, "potrénovali" jsme si zóny jak na áčku, tak na kladině a jeli jsme domu :-) ...

    Takže jak už jsem napsala - "Pes dobrý, psovod naprd!" - přesně tak to dneska vypadalo, Kessynka byla šikovná (až na tu zónu na kladině), pěkně reagovala, nezakoukávala se a to, že si vybírala trasu sama, když nepřišel včas povel ode mě, neni její chyba ... i tak jsme si sluněčný sobotní den společně s Lupešovic a Pájou a Rodánkem pěkně užili :-)

    Ode dneška nás čeká měsíční agilitní pauza a pak tábor v Jablonci, na který už se moc moc moc tešíme a pak vzhůru do dalšího závodění :-)

 

videa jsme točili, ale jestli z nich něco půjde vytvořit, těžko říct a fotky?, ty tentokrát taky nemáme, bylo moc horko na to, něco tvořit :-))

Superpes 2011 - 14.5.2011

 

    Na závody na Superpsovi jsme se s Verčou těšili už hodně dlouho, ta měla zkušenosti už z loňska, mě čekala letos premiéra, ale tušila jsem, že holky z Lysý prostě nezklamou! A nemýlila jsem se, organizace se jim povedla na výbornou! ... A čím se tyhle závody lišili od jiných?  Hudba, kolem parkuru byly rozmístěny repro bedny a celý den se hrálo, což suprově dokreslovalo atmosféru závodů a bylo to moc příjemný - dle mýho by se tohle mělo zavést povinně :-D ... pak nesmíme opomenout vybavenost kantýny, kterou zajišťovala Romana a kde byla k dostání "domácí" strava, což se jen tak nevidí! Vybírali se i korunky pro dobrou věc, Superpes podporuje psí utulek Skřivany a v rámci závodů byla vybrána slušná částka pro tamní opuštěné pejsky! A v závěru nesmíme opomenout super komentátorské umění pana Kopeckého, který mnohdy diváky srdečně rozesmál ... jak se říká - "agility is fun" a Superpes to tak umí na výbornou!

    A teď k našim výkonům. Ze třech běhů jen jeden disk. - v tomhle směru se možná lepšíme...pravdou je, že tyhle závody běhala Kessynka bezvadně koncentrovaná, když jsme se někde zasekli, nekoukala kolem sebe kde co lítá (jak je jejím zvykem), ale vnímala mě a hned navázala tam kde vypadla, za což jí musim pochválit! Zato se zónovkama to tentokrát vypadalo jako kdyby je viděla prvně a povel pro zónu vůbec nezná. Když to shrnu tak v jumpingu jsme skončili celkově 16. s dvěma odmítnutímy a jednou chybou, ve zkoušce LA1 13. místo (VD) a tentokrátdvě chyby a jedno odmítnutí a v open agility jsme se diskly, protože jsem tam v jednu chvíli totálně zaspala. Ale jak už bylo řečeno, agility je hlavně zábava a tak se to musí brát, takže jsme osjížděli domu spokojení :-).

    Ještě nesmíme zapomenou pogratulovat Verče a Lupešovi, kteří si ze Lysý dovezli dva poháry - jeden za 3. místo v jumpingu a zlatý pohár s německým ovčákem za první místo v poháru NO!! Jsou prostě nejlepčí!! :-)

 

Na moje fotky se můžete mrknout tady a ve fotogalerii jsou naše fotky od Verči od Spika a od Kamily (alias brikam2) ;-).

 

Jumping - 16./39. (46.25 s, 21.25 tr. b., 3.83 m/s)

zkouška LA1 - 13./22. (40.38 s, 15.0 tr. b., 3.96 m/s)

Open agility - disk.

 

 

Velká jarní cena - Hloubětín - 7.-8.5.2011

 

    V sobotu 7.5.2011 (a i v neděli) jsme opět vyrazili do Hloubětína na závody a opět na dvoudenní a opět byl lákadlem zahraniční rozhodčí, tentokrát Mikhail Kirillov z Ruska. S ním nám stavěl parkury Zdeněk Spolek. V prvním dnu závodů se pravděpodobně Kirillov se Spolkem snažili trumfnout, kdo postaví zákeřnější trať, protože to co stavěli, bylo (alespoň pro nás) neuvěřitelně náročný :-D ... no jo, holt se máme ještě co učit, ale kde jinde sbírat takovéhle zkušenosti než na závodních tratích...

    V sobotu jsme se ve všech bězích diskli, ale nedělala jsem z toho žádnou velkou tragédii, agility děláme hlavně pro zábavu :-) ... navíc mi Kessynka udělala radost na zónách a všechny disky byli mojí zásluhou.

    V neděli jsme doběhli zkouškový běh u Kirillova s jednou chybou - pravděpodobně nám mávl zónu na áčku, i když já si myslím, že byla (ruku do ohně za to ale nedám a na videu je to špatně vidět) a Verča si myslí, že zónu měla, nicméně s tím nic neudělám, rozhodčí má přece vždycky pravdu :-) 4. místo sice trochu zamrzí, ale i tak je krásné ... V nedělním agiliti open běhu jsem Kessynu nekompromisně vrátila zpátky na zónu, byla z toho docela překvapená a kousla mě za to! :-) ... ale bude se tohle teď snažit dělat častějc, lépe řečeno, budu se snažit včas a rychle zareagovat a dostatečně brzo jí zatrhnout upalovat dál.

    Užili jsme si bezva dva dny v příjeném agilitním prostředí a už se moc těšíme příští víkend na superpsa! :-)

 

Na nějaké moje fotečky se můžete podívat zde, přidávám i videjko z nedělní zkoušky u Kirillova (jiné nemáme, nebylo co točit :-P ) a ve fotogalerii máme fotečky od Terezky Šafránkové, za které moc děkujeme :-)

 

sobota - jumping (Kirillov) - disk.

sobota - zkouška LA1 (Spolek) - disk.

sobota - open agility (Kirillov) - disk.

sobota - MR kříženců a psů bez PP - disk.

neděle - jumping (Spolek) - disk.

neděle - zkouška LA1 (Kirillov) - 4./12. (32.41 s, 5.0 tr. b., 3.92 m/s)

neděle - open agility (Spolek) - disk.

 

 

 

 Quatrozkoušky  9.-10.4.2011

 

     Na Hloubětínské OSE to máme moc rádi a když jsme zjistili, že se zde budou pořádat dokonce dvoudenní quatrozkoušky, neváhali jsme a přihlásili jsme se na oba dny. Dalším lákadlem byla také účast zahraničního rozhodčího, chorvata Alena Marekovice, s ním závodníky, tedy spíš zkouškaře, posuzovala Alice Glöcknerová, jejíž parkury máme rádi. Samozřejmě že i tentokrát nám děli společnost všichni Lupešovi, bez nich by to už ani nešlo. Během těch dvou dnů jsme navíc potkali spoustu známých a kamarádů a víkend jsme si báječně užili jak my, tak pejskové.

    Naše sobotní běhy snad nestojí ani za zmínku, první běh u Marekovice byl naprosto tragický, Kessyna roztěkaná, neustále se zastavovala a rozhlížela se kolem sebe (hledala Verču), takže i přesto, že jsme nakonec nějak doběhli do cíle, byl z toho disk. Druhý běh u Alice byl už o něco lepší, doběhli jsme s 15 trestnými body na 18. místě s hodnocením VD.

    V neděli se nám dařilo, Kessyna sice před každým během vypadala, jako že jí agility vůbec nezajímaj a když jsem jí stavěla na start, řikala jsem si, jestli se vůbec rozběhne, ale stačilo vydat startovací povel a byla to ona :-) ... První běh u Marekovice jsme odběhli fantasticky, bez jediné chyby, čistě, rychle, měla jsem z toho strašnou radost, protože Kessynka byla skvělá, báječně reagovala a pasáže, ze kterých jsem měla strach vystřihla jako profík :-). Tímto výkonem jsme si vysloužili 2. místo a za sebou jsme nechali celou tu haldu borderek :-). V běhu u Alice už nějaká ta chyba zase byla. Když na psa řvete na kladině povel, kterej si myslíte, že je povelem pro zónu a on je to uplně jiný povel, protože jste blbá a nejste schopná si zapamatovat pár slov a místa, kde je používat, tak je to s člověkem těžký a pes tu zónu prostě skočí a vy můžete být naštvaná tak akorát na sebe :-/. První chyba rozhodí vás a vy pak přestanete věřit psovi, tudíž, když dojde k situaci, že by do slalomu nabíhal úplně jinak než jste si v prohlídce naplánovali, tak ve chvíli, kdy jste v pohodě a psovi věříte prostě dáte povel pro slalom a buď se to povede nebo ne, pokud jste rozhozený a nevěříte sobě a tudíž ani psovi, tak psa spíš zastavíte a přehodíte si ho na tu ruku, na který ho chcete mít a pak vyrazíte směr slalom...Taky byste tomu dotyčnýmu nejradši nafackovali, když tohle čtete?? Nedivím se, i já bych mu (si) nafackovala. Tenhle výkon nám tedy přinesl 10 trestných bodů a 11. místo na VD. Součet obou zkouškových běhů nám ale vynesl báječné 3. místo, čemuž jsem ještě v autě nemohla uvěřit! :-) Zároveň jsme také splnili podmínky pro přestup do LA2 (a to tři zkoušky na výborně), nicméně letos ještě budeme běhat v LA1 a přestupovat budeme až v dubnu příštího roku :-)

    Děkujeme za báječný víkend Lupešům a všem našim kamarádům a známým, skvěle jsme si to užili!! Nějaké fotky ke shlédnutí tady. A teď je před námi dvoudenní víkendová intenzivka na Superpsovi s Tomášem a Janou...

 

sobota - LA1 (Alice) - 18./29. (47.36 s, 15.0 tr. b., 3.21 m/s)

sobota - LA1 (Marekovic) - disk.

neděle - LA1 (Alice) - 11./27. (32.5 s, 10.0 tr. b., 4.31 m/s)

neděle - LA1 (Marekovic) - 2./27. (31.85 s, 0.0 tr. b., 4.84 m/s)
 

 

 

 ARION CUP 31.3. a 1.4.2011

 

    V termínu 31.3. až 3.4.2011 probíhali v areálu letňanského výstaviště veletrhy na téma For Family - For Travel, For Kids, For Senior a For Pets - právě součástí posledně jmenovaného veletrhu byli čtyřdenní agility závody. Po zkušenostech s kladenskými halovými závody a tamním klouzavým povrchem (i zde se mělo běhat na koberci) jsem chvilku váhala, jestli se zúčastnit. Nakonec jsme se rozhodli pro to, to zkusit, lákadlem byl nejen veltrh samotný, kam jsem se tak jako tak chtěla vypravit, ale i příslib pěkných cen a ne tak veliké konkurence jako na jiných závodech :-). Přihlásili jsme se na čtvrteční a páteční běhy a byli jsme zvědaví, co nás čeká...

    Čekali nás pěkné nové překážky a fungl nový koberec, který nejspíš způsobil, že první dny povrch psům tolik neklouzal jako dny následující. Ze svého pohledu jsem byla s povrchem vcelku spokojená, při běhu mi nepřišlo, že by to psovi nějak víc podkluzovalo, měnší smyky a obtížnější vybírání zatáček sem viděla až na videu. Ale z informací kamárádů, kteří veletrh a agi závody navštívili o víkendu, hodnotím, že se povrch během těch prvních dvou dnů značně zhoršil. Těžko to ale soudit, víkendové slunečné dny jsem trčela v práci a běhy sem neviděla...

    Ve čtvrtek jsme běželi dva běhy - zkouškový jumping a zkouškové agility - i když se nám první dny nevedlo zrovna valně, byla jsem spokojená s Kessynky výkonem v tom směru, že i v té rušné hale, kde se vše stonásobně rozléhalo, byla schopná se koncentrovat a pěkně vnímat moje pokyny. Chyby v běhu byly převážně moje než její ... parkury nám stavěla Veronika Vostrá, v jumpingu jsme se diskli a v agility, kde jsme zase předvedli náš "oblíbený" závodový kiks na kladině, jsme doběhli na posledním, 5. místě s hodnocením dobře a 18,65 trestnými body. Po bližším shlédnutí videa si ale myslím, že i v tomto běhu to byl spíš disk.

    V pátek se nám dařilo o trošku lépe, i když v úvodním open agility Kessyna opět předvedla, že zónovky na závodním place jsou prostě podezřelé a odmítala se dotknout houpačky - což byl samozřejmě disk. Po běhu jsem se bavila s rozhodčí o tomto problému, protože jsem si všimla, že Kessyna nebyla jediná, kdo měl s nástupen na houpačku problém a dozvěděla jsem se, že tahle houpačka je novinka a protože je z materiálu, na který není spousta psů zvyklá, bývá s tím problém, že to nevidí na place poprvé. Omluva to samozřejmě ale není. Hned poté jsme nastoupili na agility zkoušku LA1, kterou nám připravovala také Veronika Vostrá a tam se nám dařilo, Kessynka zazářila a já vpodstatě také :-) ... zaběhly jsme čistý běh - zóny, náběh do slalomu, slalom samotný a dokonce se mi povedl i pěkný přeběh za psem před slalomem a tímhle výkonem jsme si vysloužili druhé místo ve zkoušce a pěknou medajli :-). Na poslední běh - open jumping - jsme nastupovali obě unavené. Po tom, co jsem viděla, jaké parkury postavil Tomáš Glabazňa pro zkoušky LA2 a LA3 (co slyším, tak se na závodech čím dál častěji objevuje stůl :-X), jsem se toho běhu trošku děsila. Nakonec to ale nebylo tak strašné, parkur byl moc pěkný a dokonce jsme jej doběhli a nediskli jsme se, sice tam už bylo chyb jak máků, ale zase mě potěšilo to, že i přes to, že na Kessynce byla znát únava, stále pěkně reagovala. V tomto běhu zazářila Verča s Lupešem - doběhli si pro třetí místo a tak s medajlí odjížděli oba naši miláčci :-)

    Koncentrace na závodním poli se začíná lepšit (musím pořádně zaťukat na dřevo :-) ), teď zintenzivníme "dření" na závodních zónovkách :-) Těšíme se na vás o víkendu 9. a 10.4. v Hloubětíně na Quatrozkouškách ;-)

Přikládáme video, které nám vytvořila Verča a moc za něj děkujeme :-) ... fotek moc nemáme, protože v hale se fotilo hodně špatně, ale naše dětičky s medailema přidám hned, jak budu schopná konečně fotky zpracovat ... 

 

 

Hopsání u dědy Mráze (6.3.2011)

 

    Konečně jsme se dočkali, agilitní sezóna 2011, rozhodli jsme se jí s Lupešovou zahájit právě v Hradišťku a poslední měsíc jsme odpočítávali dny a nemohli se dočkat. Jestli se tolik těšili i psi těžko říct, ale věřím tomu, že ano :o) ... V loňském roce se Kessynka seznamovala s atmosférou závodního prostředí a jak to tak vypadá, letos se s ní budu muset řádně seznámit hlavně já :o)

    Musím říct, že zrzavce zimní pauza od závodů skutečně prospěla, holka zmoudřela a v prvních oficiálních bězích letošního roku mě opravdu překvapila. Už to nebylo to střeštiprdlo, které se občas nedalo uřvat natož zkorigovat rozumně udílenýma povelama, ale Kessynka krásně reagovala na první, i ne tak výrazné, povely a pohyby tělem, že mě to nejspíš vykolejilo natolik, že za všechny chyby, které jsme ten den nasekali můžu tentokrát jen a jen já. Zapomínala jsem včas mluvit a volat a ona se holka tak snažila. První chyba mě vykolejila téměř na zbytek parkuru a prostě se to se mnou vezlo až dokonce. Takže do příštích závodů mám veliký úkol já a to vzpamatovat se! :o) ...

    Jediné, co bych snad Kessynce vytkla, byly ty strašný, respektive žádný, náběhy do slalomu. Nebyly nějak extra obtážný a v tréninku zvládla i těžší pasáže se slalomem. Dneska jí teda ještě omlouvám a připisuji to trémě z prvních letošních závodů a svojí dnešní neschopnosti :o)

   

jumping - 16. z 41.

zkouška LA1 - disk.

agility open - disk.