víkend v Rokytnici

24.04.2012 03:40

... ještě než se dostanu k báječnému víkendu v Rokytnici, chci Vám sem po dlouhé době vložit jedno naše videjko :-) ... je ze čtvrtečního tréninku agility, kd ý se za náma na hodinu přijela podívat Verča Lupešová a natočila nás :-) ... a jsem za to ráda, protože konečně vidím někdy i dost zásadní chyby, které nám s Bárou na trati uniknou ... třeba jako, že Kessyně uplně zbytečně lezu na zónovkách do cesty a tím jí z nich vytlačuji. Pokusím se na tohle zaměřit v dalších trénincích.

... a teď víkend :-) právě uplynulý víkend jsme se s Alčou rozhodli strávit napůl aktivně, napůl relaxačně v Rokytnici. A tak jsme v pátek ráno naložili věci, ke Kessynce, Easynce a Abbynce jsme si přibalili ještě Bubáčka, aby jsme se náhodou nenudili a vyrazili jsme do hor :-). Meteorologové i kamarádi nám na horách slibovali sníh, ale my jsme se nenechali zastrašit a i přes nepřízeń počasí jsme si hodlali víkendu užít :-) ... a vyplatilo se, počasí totiž vyšlo na jedničku!

    Do hor jsme se vypravili už v pátek, od bytečku jsme došli na zelenou a šlapali do kopečka na Studenov. Čím víc jsme stoupali, tím častěji se objevoval na cestách mokrý sníh, což se líbilo hlavně Kessynce s Easynkou, které z toho chytal doslova amok, občas se k nim přidal i Bubák :-D Abbynka to sledovala opovržlivým pohledem ... ze Studenova jsme pokračovali po modré, příjemné rovince na Ručičky ... tam bylo za sluníčka mooc krásně :-) a z Ručiček jsme šli  na Hoření domky, odkud jsme měli pokračovat po žluté (směrem dolů po sjezdovce), ale trochu jsme zaspali a zůstali na modré a šli do kopce! až Nad Světlanku, kde jsme si teda uvědomili, že jsme zakufrovali a šlapali dolů po neznačené silnici dolů do Rokytnice, kde jsme se s pomocí místní mládeže dostali až domů :-) ... 

fotky pátek

  

  

    I v sobotu jsme se vydali šplhat do hor, a to jsme měli ráno pocit, že jen sejít schody dolů z bytu ven je nadlidský výkon, tak jsme byli statečné :-D ... tentokrát jsme se vydali kolem již spícího lyžařského areálu na Studenově po zelené na Čertovu horu, kde ještě pár lyžařů k vidění bylo. Ti se moc líbili Bubákovi a Abbynce, ale k jejich velké nelibosti jsme jim nedovolili je prohnat ... obešli jsme tedy sjezdovku a po modré jsme pokračovali na Janovy skály až na Studenov, kde jsme po zelené kostelní cestě slaňovali zase zpátky dolů do Rokytnického bytečku :-). Sobotní počasí bylo ještě báječnější než to páteční, svítilo přijemné sluníčko a na cestách ani noha, všude ticho a klid, báječné ... :-)

fotky sobota

  

... a takhle to pak doma odpadlo :-)

  

  

    V neděli už jsme neměli na nějaký výstup do hor sílu. Navíc Kessynka od sobotního večera měla syndrom mrtvého ocasu, pravděpodobně z toho šíleného válení ve sněhu a tak i kvůli ní se nám do hor nechtělo. Navíc třetí den je přeci krizový :-). Rozhodli jsem se tedy pro kratší procházku po okolí a následné vyběhání pejsků na louce za míčkem ... i to naši chlupatci ocenili :-) ... Pak už nezbývalo než se začít pomalu chystat na cestu směr Praha ... byl to supr víkend, báječně jsme si ho užili jak my, tak pejskové ... těšíme se na příště :-) Fotky ze všech třech dnů najdete na našem rajčeti.

fotky neděle