!!!POZOR!!!

01.09.2011 14:50

!!! POZOR !!!

 

    Dneska na našich stránkách přinášíme velmi smutnou zprávu ... Pavlu Klučkovou a její smečku postihla velká tragédie. Pavla se v pondělí vydala na pohodovou procházku se svojí pětičlennou psí smečkou ...jenže měli neuvěřitelnou smůlu ... je až neskutečné, jak se během pár minut váš život otočí o 180° díky hyenismu některých lidí ... to na čem vám záleželo, k čemu se upínali vaše myšlenky, na co jste se těšili a tvrdě připravovali - závody v obedienci, mistrovství v agility, důmání nad sestavou pro dogdancing - je vám teď uplně šumák, nemá to v tu chvíli sebemenší význam, je to prostě nedůležité a nepodstatné a jde vám v tu chvíli jen o jedno jediné - ať přežijou, ať se z toho dostanou, ať jsou zdraví - ať to stojí, co to stojí ... Jestli stále nechápete, co tím chci říci, co se přihodilo Pavlyně smečce a podle informací z posledních několika dnů nejen jí a jejim psíkům, tak mluvím o OTRAVÁCH. Proto dávejte veliký pozor při venčení, snažte se mít psíky na očích a buďte opatrní. Při prvních příznacích otravy - malátnost, nevolnost, zvracení apod., neváhejte a vyražte na veterinu, i kdyby to mělo být zbytečné! ... Varování vydala už i Nadace na ochranu zvířat

 

       Už druhý den jsme v myšlenkách s Pavlou, oplakáváme Daisy a Endyho, kteří svůj boj prohráli a držíme place a pacičky Pantherce, která o svůj život ještě stále bojuje ... a s napětím čekáme na každou novou zprávu, která se objeví na internetu a pevně doufáme, že už bude jen lepší než ty předešlé ... více slov je zbytených, hlavně hodně sil všem!!

 

Pavla určitě dovolí, použít její slova: 

    Jsem majitelkou tří otrávených pejsků, dva včera zemřeli, moje teprve 15-ti měsíční fenka bojuje o život. Účty za veterinu jsou v desítkách tisíc korun, ale to není podstatné, podstatné je to, aby to alespoň peťulka zvládla. Venčila jsem smečku, házela borderkám míček, psy měla pořád poblíž sebe. Obyčejná procházka. jezevčíci trošku prohnaly zajíce. Přijela jsem domů, cca za dvě hodiny zvracení. Nepanikařím okamžitě, ale když jsem zjistila, že někteří psi téměř nemohou na nohy, okamžitě jsme jeli. Dva zůstali na kapačkách, jeden jel s lehčím průběhem s námi domů. Večer jsme si i ty dva po zlepšení stavu vyzvedli. V noci jsem je co hodinu kontrolovala a v půl čtvrté ráno jela opět na veterinu s jednou naší fenkou, protože už jsem jí nemohla probudit. V sedm ráno zemřela. Oba další psy okamžitě zas na kapačky, všechna možná vyšetření, sono, krve, moč. Bohužel, nic prokazatelného. Ve 20:30 zemřel náš druhý pejsek. Díky jeho nálezům se nakonec na 99% potvrdila nástraha s fridexem Etylenglykol. Bohužel, tato tekutina je pro psy velmi atraktivní, neboť je sladká, dle obsahu žaludku, byla nejspíš smíchána s konzervou. Nejsem nepozorná, ani lehkomyslná, své psy se snažím mít pořád na očích a přesto stačila někde minutka mojí nepozornosti a zaplatili jsme daň nejvyšší. Prosím, dávejte velký pozor při venčení svých pejsků.

 

    Dávejte prosím všichni na své pejsky pozor!!!!